Študenti a absolventi

Pre žiakov, študentov a absolventov máme skvelé a inovatívne aktivity, pretože podpora vzdelávania a nových talentov je pre nás kľúčová. Ak chceš spoznať svoje možnosti s našimi rozvojovými a vzdelávacími programami, čítaj ďalej! Nájde sa tu niečo aj pre teba.

Základné školy

Ak si žiak základnej školy, máme pre teba pripravený program Zaži energiu, vďaka ktorému spoznáš prírodné vedy a energetiku hravo a interaktívne priamo z lavice.

Súťaž Zachyť energiu je zas pre všetkých mladých nadšencov fyziky. Spolu s učiteľom a spolužiakmi urob fotografiu alebo video fyzikálneho javu alebo pokusu a pošli nám ich.

VSE Holding
VSE Holding
VSE Holding

Víťazov vyberajú odborná komisia, zamestnanci Skupiny VSE Holding aj verejnosť na našich sociálnych sieťach, takže o to väčšia je šanca, že odmenu získaš práve ty.

A nezabúdame ani na tých, vďaka ktorým v škole spoznávaš čaro prírodných vied. Svojich učiteľov môžeš oceniť aj verejne a prihlásiť ich do súťaže NAJ učiteľ. Je venovaná angažovaným a inovatívnym učiteľom fyziky či technických prác, ktorých hodiny sú zaujímavé a zábavné. Nájdeš takého aj na tvojej škole?

Stredné školy

Študuješ na strednej škole a chcel by si niečo viac? Stredoškolákom ponúkame možnosť zapojiť sa do systému duálneho vzdelávania. Vďaka nemu budeš už počas školy v úzkom kontakte s praxou priamo u nás, pod vedením našich odborníkov. Súčasťou duálneho vzdelávania je aj štipendium, a to poteší!

V duálnom systéme spolupracujeme s týmito školami:

 • Stredná odborná škola technická v Michalovciach: 4–ročné štúdium v odbore 2675 M elektrotechnika
 • Stredná odborná škola elektrotechnická v Poprade – Matejovciach: 4–ročné štúdium v odbore 2697 K mechanik elektrotechnik

Okrem duálneho systému užšie spolupracujeme aj s ďalšími strednými školami v regióne:

 • Stredná odborná škola automobilová v Košiciach
 • Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove
 • Stredná odborná škola technická v Humennom
 • Stredná odborná škola v Revúcej
 • Obchodná akadémia na Watsonovej ulici v Košiciach

Absolventom elektrotechnických škôl ponúkame Practice program, počas ktorého budeš u nás stážovať v niekoľkých vybraných technických útvaroch. Získaš tak odborné skúsenosti v oblasti energetiky pod vedením našich mentorov, zistíš, ako to u nás funguje v praxi a po ukončení programu môžeš plynule pokračovať v našej spoločnosti už ako náš kolega.

Vysoké školy

Absolventom vysokých škôl ponúkame Trainee program. Študoval si elektrotechniku so zameraním na silnoprúd? Ako trainee u nás rýchlo nabehneš do praxe, vďaka rotácii získaš komplexný prehľad o úlohách jednotlivých útvarov a prepojeniach ich činností. Pomôžeme ti aj s tvojím odborným a osobným rozvojom.

A to ešte nie je všetko

Pre študentov stredných a vysokých škôl ponúkame aj:

 • Projektové a vedomostné súťaže s hodnotnými a praktickými výhrami
 • Povinné odborné praxe a dobrovoľné stáže
 • Exkurzie na elektrických staniciach či iných pracoviskách Skupiny VSE Holding
 • Konzultácie pri vypracovaní odborných semestrálnych, bakalárskych a diplomových prác
 • Odborné prednášky a cvičenia
 • Podporu pri vydávaní učebníc v oblasti elektroenergetiky
 • Účasť a partnerstvo na odborných konferenciách

Kontakt

Ak ťa zaujal niektorý z našich programov, pokojne volaj alebo píš, radi ti poskytneme bližšie info. Detailnejšie podmienky a benefity našich programov sa dozvieš aj na stránke našej spoločnosti VSE Holding.

Mgr. Marta Boršovská
Telefón: +421 918 884706
Email: borsovska_marta@vseholding.sk

Ing. Andrea Vandliková
Telefón: +421 918 884306
Email: vandlikova_andrea@vseholding.sk

VSE Holding a.s.